SVĚT TRÁVNÍKŮ EUROGREEN
program pro sportovní kluby, golfová hřiště, komunální a zahradnické služby. 


15. 10. 2021 hřiště s umělým povrchem a bikrosová dráha v Brozanech

Stavba hřiště umělého trávníku a bikrosové...Více informací

11. 10. 2021 uzavření skladu EUROGREEN

V termínu od 1.11. do 8.11.2021 bude sklad společnosti EUROGREEN CZ z...Více informací

22. 07. 2021 Otevření hřiště GOLF PARK LHOTKA

Golf Park Lhota rozšířil svůj areál a otevřel pro...Více informací

Zakrývací plachty

Ochranné zakrytí dovoluje zcela operativně připravit kvalitní hrací plochu s minimálními náklady na práci personálu a na čas. Ochranné zakrytí pomáhá udržet výbornou kvalitu povrchu fotbalového hřiště v jakémkoliv období roku. Chrání ho před deštěm, sněhem, mrazem a sluncem. Používání zakrytí Vám ušetří až 50% spotřeby energie nezbytné pro použití topení hřiště. Takto lze za jednu sezonu ušetřit na nákup tohoto velice užitečného zakrytí.

Kompletní sortiment ochranného zakrytí Domen rychle obnovuje i velmi oškozený poškozený trávník. Spolehlivě pomáhá zlehčit práci trávníkářů.

Kompletní sortiment tvoří:

 1. Rekonstrukční / regenerační zakrytí «Domen-A» (bílá)
 2. Zateplovací zakrytí «Domen-B» (černá)
 3. Zakrytí pro ochranu před deštěm «Domen-C» (oranžová)

Zakrytí «Domen-A» (bílá)

Bílé zakrytí «Domen-A» vytváří pod svým povrchem optimální mikroklima pro trávník, propouští sluneční paprsky a zabezpečuje výměnu vzduchu z okolního prostředí. 

Rekonstrukční / regenerační zakrytí «Domen-A»:

 • Chrání živé trávníky před vymrznutím při holomrazech.
 • Urychluje začátek vegetace trávy o 15 - 20 dní.
 • Zlepšuje přirůstání kobercových trávníků k podkladu.
 • Napomáhá rychlejšímu obnovení růstu trávy, při špatném přezimování nebo při poškození travního povrchu po odehraném zápase.
 • Chrání trávník od nepříznivých povětrnostních podmínek v jarním i podzimní období hrací sezony, zadržuje vláhu a chrání trávník před vymýváním hnojiv v letním období.
 • Pomáhá trávníku vytvářet stín.
 • Chrání trávník od průmyslových exhalací.
 • Šetří až 40% potřebné energie pro ohřev trávníku.

Zakrytí «Domen-В» (černá)

Černé zateplující zakrytí «Domen-B» plně pohlcuje sluneční paprsky, nahřívá a prohřívá zakrytý povrch trávníku s maximálním využitím přírodního tepla. Využívá se v období jara a podzimu na trávnících, kde není topení. Dále také v případě, kdy je nutné rychle odstranit z trávníku sníh nebo led. Pro vysušení vegetační vrstvy nebo pro ochranu trávníku proti ranním a nočním mrazům. 

Používá se pro:

 • Rychlé odstranění sněhu z živých a umělých trávníků.
 • Urychlení prohřátí a vysušení povrchu trávníku.
 • Rozvoj a zlepšení kořenového systému.

Na fotbalovém hřišti, které má nainstalované topení, je možné ušetřit až 40% nákladů na energii. Jestliže není topení nainstalováno, naše černé pokrytí «Domen-B» jej může částečně nahradit. Princip je založen na využití přírodního tepla. Tento princip je efektivní zejména v brzkém jarním období.

Zakrytí je sestaveno z pásů o délce, která je rovná šířce hřiště. Pásy se rychle a spolehlivě spojují mezi sebou a připevňují se k povrchu hřiště za pomoci speciálního systému upevnění.

Zakrytí «Domen-C» (oranžová)

Ochranné zakrytí proti dešti - oranžová «Domen-C», efektivně chrání fotbalové hřiště před deštěm i sněhem.

Používá se pro:

 • Ochranu přírodních a umělých trávníků před deštěm a mokrým sněhem.
 • Pro snížení potřeby energie na ohřev fotbalového hřiště. Lehká textilie pomáhá vodě rychle odtéci mimo hrací plochu na kraj hřiště, kde odteče do kanalizace nebo zasákne mimo prostor hřiště.

Zakrytí se velmi rychle rozprostírá na plochu hřiště. Velmi dobře se i stahuje. To dovoluje velice operativně chránit hřiště jak před dlouhodobými dešti, tak i před mokrým sněhem. «Domen-C» se může použít i společně s lampami umělého osvětlení pro urychlení procesu fotosyntézy a pro snížení náročnosti potřeby elektrické energie. Protože je oranžovo-červené světlo nejvíce efektivní pro fotosyntézu, lze při použití zakrytí získat jako další významný efekt výraznější zelenou barvu trávníku.


Zaujalo Vás toto téma?
Registrujte se k odběru dalších zajímavých informací emailem.