SVĚT TRÁVNÍKŮ EUROGREEN
program pro sportovní kluby, golfová hřiště, komunální a zahradnické služby. 


19. 02. 2019 Jarní nabíka EUROGREEN

V rámci naší jarní nabídky máte možnost využít zvýhodnění z ceníkových cen při:...Více informací

18. 09. 2018 Den komunální techniky

V pátek 5.10. vás srdečně zveme na Den komunální techniky. V prostorách naší...Více informací

31. 05. 2018 Jarní Demo Tour ZEMMLER 2018

Srdečně vás zveme na jarní Demo tour Zemmler, při niž máte možnost shlédnout v...Více informací

Den Eurogreen v Německu

V září společnost Eurogreen uspořádala pro zástupce klubů v rámci čtyřdeního zájezdu IOG ČR do Německa a Holandska prohlídku fotbalových sportovních ploch v Německu.

Na stadionu v Betzdorfu účasníci shlédli v rámci sportovního areálu 2 fotbalová hřiště, hlavní a tréninkové hřiště. Tréninkové hřiště je realizováno kompletně dle nové inovativní technologie konstrukce travnaté plochy – technologie hybridního trávníku. Jedná se o kombinaci nejkvalitnějších odrůd přírodního trávníku s kombinací s podložkou s trávníkem s umělým vláknem. Tato plocha je využívána především pro veškeré tréninkové hodiny sportovního klubu, protože umožňuje zvýšení zátěže na tréninkovém hřišti řádově pro pět fotbalových mužstev. Na hřišti byla také prezentována automatická sekačka CUT CAT pro každé hřiště samostatně.

Technologie hybridního trávníku je použita i na stadionu v Hilertu. Zde je hybridní trávník využit jen na nejvíce zatěžovaných místech, a to v prostoru brankoviště a středové osy hřiště. Záměrem při realizaci této plochy bylo rovněž možnost zvýšení zátěže hřiště bez zásadního poškození plochy při hře a trénincích na jednom fotbalovém hřišti. Sekání fotbalového hřiště je zajištěno automatickou sekačkou CUT CAT.

Dalším bodem programu byla prohlídka zkušebních a testačních ploch přímo v sídle firmy Eurogreen DE.  Zde jsme zhlédli pokusné plochy vyšlechtěných zátěžových odrůd trav a dále založenou zkušební plochu hybridního trávníku. Součástí byla krátká prezentace a představení firmy Eurogreen DE (činnost, inovace, výzkum, nové technologie a produkty).

Posledním bodem dne Eurogreen byla návštěva ligového fotbalového stadionu v městě Köln. Při diskuzi s představiteli klubu jsme se seznámili s problematikou a postupy údržby fotbalového hřiště. Důraz je zde především kladen na výživu dlouhodobě působícími hnojivy s postupným uvolňováním živin z produkce Eurogreenu, dále na minimalizaci zátěže plochy při standardní údržbě hřiště (např. používáním ručně vedených vřetenových sekaček), regenerační práce a ventilaci vzduchu v prostoru fotbalového hřiště spojenou s dosvěcováním zastíněných ploch konstrukcí tribun.


Zaujalo Vás toto téma?
Registrujte se k odběru dalších zajímavých informací emailem.