SVĚT TRÁVNÍKŮ EUROGREEN
program pro sportovní kluby, golfová hřiště, komunální a zahradnické služby. 


1. 04. 2024 Společnost EUROGREEN s.r.o. bude vystavovat v Pardubicích

Přijďte nás navštívit na Celostátní...Více informací

5. 03. 2024 Lepší trávník a větší využití cíleného dosevu

Herní zatížení před zimou se již projevilo...Více informací

14. 02. 2024 Seminář "SEZÓNNÍ ÚDRŽBA SPORTOVNÍCH TRÁVNÍKŮ"

EUROGREEN CZ pořádá v úterý 27.2.2024 ve...Více informací

Lepší trávník a větší využití cíleného dosevu

Herní zatížení před zimou se již projevilo poškozením sportovních trávníku, stejně tak zátěž v tomto současném období nadále snižuje kvalitu trávníku. Ale co můžete dělat? Je jasné, že trávník nemůže klíčit a růst v mrazu. Nicméně se speciální dosevní směsí „SOS“ od EUROGREEN  již možný dosev již při teplotě povrchu 3 °C. Tato směs je proto vhodná k obvyklému dosévání po zátěži trávníku. Díky tomu je šance zlepšit v toto roční období kvalitu trávníku a také intenzitu jeho využití.

 

Jakmile teplota na jaře stoupne a je dosaženo asi 6 °C v půdě, je možné změnit travní směs z „SOS“ směs na „WM-Rasen®“.

 

Kromě travní směsi „SOS“ nabízí EUROGREEN také dosevní směs pro regeneraci s označením World Cup Rasen®. Travní směs nabízí exkluzivní výhody: směs je kompletně ošetřena biotechnologií Headstart®  a EKOseed®Turf. Díky tomuto ošetření se doba klíčení, především lipnice luční, zkracuje o několik dní. Kromě toho je osivo dobře chráněno proti houbovým chorobám v průběhu klíčení a počáteční fázi růstu. Trávník se tak rychleji zapojí a získá své požadované vlastnosti. Všechna osiva od EUROGREEN jsou testována na zkušebních parcelách. Díky tomu vám můžeme garantovat efektivitu a kvalitu travních směsí značky EUROGREEN. Travní směsi jsou k dispozici ve vysoké kvalitě po celý rok.

 

Další praktický tip na dosev: opakované a pravidelné dosévání po každé zátěži v nejvíce zatěžovaných částech hřiště, jako je brankové a pokutové území, dále na středové ose, sníží množství holých a nezapojených míst. Praktické zkoušky ukázaly, že časné dosévání vhodnou travní směsí v průběhu celého vegetačního období (v minimálním intervalu asi 2 až 3 týdny) zvýší hustotu drnu. Jako dostatečné množství osiva se jeví 5 až 10 g semen na m² a na jeden dosev. I přes pokračující zátěž trávníku, mladá tráva zvyšuje hustotu a kvalitu travnaté plochy.

 

 


Zaujalo Vás toto téma?
Registrujte se k odběru dalších zajímavých informací emailem.